رضا صفایی

0 %
رضا صفایی
بازیکن والیبال
 • محل تولد:
  لرستان
 • کوهدشت
 • سال تولد:
  1369
پست ها
پشت خط زن
دریافت
پاسور
فعالیت ها
 • آکادمی والیبال رضا صفایی
 • مدرسه والیبال
مهارت ها
 • بازیکن لیگ برتر
 • دارای کارت مربی درجه یک والیبال
 • کارشناس ارشد مدیریت ورزش

علم کشی رضا صفایی، در روز عاشورای حسینی

31 مرداد 1401
علم کشی رضا صفایی
علم کشی رضا صفایی

رضا صفایی، ملی پوش اسبق تیم ملی والیبال ایران در روز عاشورای حسینی علم کشی کرد. صفایی یکی از ورزشکاران با اخلاق و خوش نام ورزش ایران است.

او با علم کشی در روز عزای حسینی، ارادت خود را به سالار شهیدان نشان داد.

رضا صفایی والیبال را از سال ۱۳۷۹ شروع کرد. او ابتدا جذب کشتی شد. اما بعدها کشتی را کنار گذاشت و به والیبال روی آورد. پس از گذشت شش ماه، برای مسابقات قهرمان کشوری انتخاب شد. در آن مسابقات به دلیل ارائه بازی‌های قابل قبول نظرها را به خود جلب کرد. در این میان ایوان بوگانیکوف ملقب به گاگاری، مربی روسی نیز به بازی او علاقه‌مند شد.
پس از مدتی به اردوی تیم ملی دعوت شد و از بین ۱۰۰ بازیکن منتخب توانست جزو ۱۷ بازیکن نخست قرار گیرد. مدتی بعد به تیم ملی والیبال جوانان ایران نیز دعوت شد که آن زمان مصطفی کارخانه هدایت تیم ملی ایران را بر عهده داشت. او با تیم ملی جوانان در مسابقات هند شرکت کرد و سپس در مسابقات دانشجویان جهان در کشور ترکیه مقام نخست مسابقات را کسب کرد.

کناره گیری از بازی با نماینده رژیم اشغالگر قدس

در اواخر فروردین ماه ۱۳۹۱ در حالی که در اردوی تیم ملی بزرگسالان به سر می‌برد سر تمرین لخته خونی در دست او پیدا شد.  خولیو ولاسکو پس از مشاهده چنین لخته‌ای سریع او را به بیمارستان منتقل کردند. سپس طی یک جراحی به عرصه والیبال بازگشت. رضا صفایی در سال ۱۳۸۶ در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در کشور مالزی به مقام قهرمانی رسید.وی در سال ۱۳۸۸ به همراه تیم ملی جوانان در رقابت قهرمانی جهان به میزبانی کشور هندوستان به مقام پنجمی رسید. وی در سال ۱۳۸۹ در مسابقات ارتش های جهان به مقام قهرمانی رسید.

صفایی در سال ۱۳۹۰ در مسابقات المپیک دانشجویان جهان در کشور چین در مرحله یک هشتم به دلایل عدم رویارویی با رژیم اشغالگر قدس از ادامه مسابقات کناره گیری کردند.

ارسال شده در اخبار, تیم ملی, رویدادبرچسپ ها:
طراحی شده توسط رضا قربانی توکلی (01ghorbani@gmail.com)